Mantarların Gizemli Dünyası

Yağmurdan Sonra….

Her yıl Ekim ayında Ağva’da Mikolog Jilber Barutçiyan ve doğa severlerle  birlikte mantarların gizemli dünyasına yolculuğa çıkıyoruz.  Mantar sezonu boyunca  mantar yürüyüşleri ve seminerlerini içeren ve doğa severler tarafından büyük ilgi gören etkinliğimizin adı  ‘Mantarların Gizemli Dünyasına Yolculuk’.  Sonbaharda yağış rejimine bağlı olarak yıldan yıla hafif sapmalar gösterse de,  Ağva’da mantar toplama sezonunu  1 Eylül- 31 Ekim  tarihleri olarak tanımlamak mümkün.  Bu yıl 6.sını düzenlediğimiz ‘Mantarların Gizemli Dünyasına Yolculuk’ etkinliği her sezon 1 kez  de halka açık olarak yapılıyor. Etkinlik duyurularımızı facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ancak  bu tarihlere bağlı kalmaksızın tüm yıl boyunca düzenlediğimiz  bir başka etkinliğimiz daha  var.   ‘Mantarlar ve Mucize Lezzetler’ etkinliğimiz ile  katılımcılara mantarları konu alan farklı bir yeme içme deneyimi sunmayı hedefliyoruz.  Vedat Milor’un ‘Tadı Damağımda’ programına da konu olan bu gurme etkinliğimizi tüm yıl boyunca farklı  tadlar peşinde olan yeme içme meraklıları için düzenliyoruz..

Özel etkinliklerimizi kurumsal  veya bireysel katılım ile minimum 10 kişi ve üzeri gruplar için organize edebiliyoruz. Bir keyif alışkanlığına dönüşebilecek bu etkinlik ile ilgili sorularınız için bize telefon numaralrımızdan ulaşabilirsiniz.

Mantarların Gizemli Dünyası

  • TEORİ :Mantarların Gizemli Dünyası’na yolculuk etkinliği, Robin’s Nest’in toplantı salonunda, teknik ekipman, numuneler ve görseller eşliğinde Jilber Barutçiyan yönetiminde 1 saatlik ‘Mantarlar Alemine Giriş’ teorik sunumu ile başlıyor.
  • DOĞA : Teorik sunumun ardından, etkinliğimiz rehberlerimiz eşliğinde, Ağva ormanlarında mantar yürüyüşü ile devam ediyor.
  • EKİPMAN:  Sepet & çakı
  • SERGİ : Toplanan mantarlar ile otelimizin iskelesinde buluşuyor ve etkinliğimizin en renkli bölümüne geçiyoruz. Jilber Baryutçiyan keyifli sunumu ile, doğal mantarlar ile hazırlayacağı mantar sergisinde bizlere gizemli bir dünyanın kapılarını açıyor.
  • YEME & İÇME Yürüyüş dönüşünde Jillber mantar sergisini hazırlıklarını tamamlarken, bizler de mangal hazırlıklarına başlıyoruz.
  • MENU: Leziz mantarlarla hazırlayacağımız makarna sosları eşliğinde menüde makarna, biftek ve nefis şaraplar var
  • ÇOCUK: Çocuklarınıza doğa sevgisini aşılamak ve yepyeni bir dünyanın kapılarını açmak istiyorsanız etkinliğimize çocuklarınızla birlikte katılmanızı tavsiye ederiz.
  • KURUMSAL: Paketlerimizi sorunuz